تبلیغات
یک ویندزوری در تورنتو - خاک به سر یا یخ به سر / Ice Bucket Challenging

      سلام . آقا فلسفۀ اصلی روزه چیه ؟ من مذهبی نیستم ، به عمرم یه بار هم روزه نگرفتم ، اگه میگرفتم الآن ترازو از دستم فرار نمیکرد :) ولی میخوام بدونم مگه فلسفه اصلی و نهاییش این نیست که یک وعده غذامون رو نخوریم و به یک مستحق بدیم ؟ ولی سالیان ساله که اصل ماجرا یادمون رفته و خیلیها رو میبینیم که از صبح تا شب صبر میکنن تا موقع افطار به جای یک وعده ، اندازۀ سه وعده نوش جان کنن و گور بابای مستحق، دروغ میگم ؟ یا جریان ابوالفضل پارتی که همه میشناسیم و خیلی مثالهای دیگه که یادم نیست و با یک برنامۀ انساندوستانه  شروع میشه  ولی در عمل ایده و هدف اصلی این حرکت گم میشه

      حالا حکایت این Ice Bucket Challenging و سطل آب یخه . قرار بوده که به روند درمان یک بیماری کمک بشه به این صورت که یا صد دلار پرداخت کنین یا یه سطل آب یخ بریزین روی کله تون . حالا چی شده ؟ ملت فقط آب یخشو میبینن ؟ شده بازی و تفریح ، هی همدیگه رو دعوت کنن و هی از خودشون در حین لرزیدن و .... فیلم و عکس بگیرن . واقعاً چند نفرشون نه صد دلار که لااقل یه دلار به این قضیه کمک کردن ؟

     توی خبرها خوندم که نیکی کریمی و علی ضیاء به این ماجرا اعتراض کردن ، ولی نیکی کریمی اعتراضش فقط به این بود که چرا توی این بی آبی ، آب حروم میکنیم ! آره دستش درد نکنه اینم یه طرف قضیه است ولی هدف اصلی کو ؟ !!! علی ضیاء هم گفت من ترجیح میدم به جای سطل آب ، خاک به سرم بریزم به خاطر کودکان غزه که دارن جون خودشونو از دست میدن !! بابام جان ، دستت درد نکنه ، دلمون هم واسه اون کودکان بیچاره میسوزه ولی اصلاً صحبت این نبود !! صد دلارت کو ؟ نه پنجاه دلار ؟ نه ، ده دلار ، یه قرون ؟ اصلاً بری یدی کمکشون کنی . اصلاً لااقل اسمشونو ببر ، کل ماجرا رو تغییر دادی به سمت غزه ؟ !!! 

     خیال میکردم فقط ما ایرانیها اینطوری هستیم ولی از کل این آدمهایی که سرتاسر دنیا دوش آب یخ گرفتن چند درصدشون کمک مالی هم کردن ؟ نگین که نخواستن ریا بشه و نگفتن ، اگه یه دلار کمک کرده بودن الآن خبرش توی بوق و کرنا تا شاخ آفریقا رفته بود و عکس چکهای امضا شده شون در و دیوار سایتها بود عین اون چند نفری که واقعاً پرداخت کردن و توی خبرها اومد . از آخر جولای تا الآن یعنی یک ماه از سرتاسر دنیا فقط  سی و چهار میلیون دلار جمع شده ! خیلی زیاده ؟ 

    همین ، اون رگ ننه غرغرویی گل کرد ، گفتم بیام یه کمی غرغر کنم برم .


بیست و ششم اوت 2014

 


برچسب ها: من شاکیم،

تاریخ : سه شنبه 4 شهریور 1393 | 03:09 ق.ظ | نویسنده : رها آزادی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.