تبلیغات
یک ویندزوری در تورنتو - یک خاطرۀ دلنشین سر میز مغولها

    سلام . خیلی مهمه که با کی زمان بگذرونی ، چقدر حرف برای گفتن داشته باشی و چقدر گوش برای شنیدن . همیشه میتونی از پیش تعیین کنی که فلان قرار چقدر طول میکشه و کی برمیگردی خونه ات ولی با بعضی آدمها تعیین این زمان سخته چون هرگز نمیدونی حرفهاتون کی تمام میشه . ممکنه به هوای یه قرار دو ساعتۀ نهار از خونه خارج بشی و بعد اینکه ساعت 4 بعد از ظهر و 4 ساعت اشغال میز رستوران ، محترمانه بیرونتون کردن ، تازه بگردی دنبال یه کافی شاپ و باز تا ساعت ده شب حرف بزنی و حرف بشنوی و بالاخره وقتی یهویی متوجه تاریکی بیرون بشی ، یادت بیاد خونه ای هم در کاره و باید برگردی و دلت چقدر بسوزه که نمیتونی این گفتگوی دلنشین رو با آدم محبوب و مطبوع رو به روت ادامه بدی . کسانی توی زندگیت هستن که بود و نبودشون یکیه ، اصلاً گاهی یادت میره که یارو وجود داره ، مگه اسمشو توی لیست کانتکهات ببینی ولی بعضیها باید باشن ، همیشه باشن ، که هستن و نیازی نیست لیست به تو یاد آوری کنه ، خودت یادته همیشه و جالبتر اینکه که این آدم انقدر نازنین باشه که دل دخترهات رو هم ببره و هوو هم پیدا کنی و حالا بیا زره بپوش که دوستت رو از رقبا پس بگیری و باز هم بتونی بری چهار ساعت یه جایی بشینی تا بیرونت کنن . آنی جان بیا بازم در وضعیت ددر قرار بگیریم ، اون مامان نازنین دوست داشتنی ات رو هم بیار ، اگر دختر من ، تو رو از من میدزده ، منم مامان جنابعالی رو میدزدم ، اعتراضی که نداری ، داری ؟

   خوب حالا کجا رفته بودیم که انقدر هم بهمون خوش گذشت براتون بگم . واسه خودم ماجرا خیلی جالب بود چون ابداً پیش زمینه ذهنی نداشتم . من عاشق امتحان کردن غذاهای ملل مختلف هستم ، شکر خدا توی منبع اصلی اش هم زندگی میکنم یعنی یکی از کشورهای چند ملیتی و چند فرهنگی دنیا . اینجا به دلیل اینکه کرور کرور مهاجر از کشورهای مختلف داره بنابراین ، قدم به قدم هم رستورانهای متفاوت میبینیم ، به طور معمول ، تا جایی که من دیدم وقتی صحبت انتخاب غذای خارجی میشه اولین گزینه همیشه غذای ژاپنی و سوشی هست که واقعاً نمیدونم خود غذا بیشتر برای مردم جالبه یا اینکه از چوبهای مخصوصش استفاده کنن ! به هر حال برای من هم همیشه سوشی عزیز بوده و هست و خواهد بود . انتخاب بعدی ملت غذای هندیه ، نه انتخاب من ، چون من و فلفل هرگز با هم وارد خیابون یکطرفه نمیشیم و اگر فلفل از در خونه تو بیاد من از پنجره میپرم بیرون . مامانمو بردیم رستوران هندی ، من کلی به گارسون التماس کردم که غذام بی فلفل باشه و گفتم من همینجا پس میفتم و خونم گردنتونه ، یارو هم گفت اوکی ، مطمئن ، نگران نباش . نشون به اون نشونی که بنده غذامو تحویل دیگران دادم و پلو و ماست و سیب زمینی سرخ کرده خوردم . دلم خوش بود که مامانم داره لذت میبره ، نووووووووووش جانش ، حتم دارم دهنش آستر داره . بگذریم .

به هر حال من و آنی بانوی گل ، تصمیم به یک قرار هیجان انگیز گرفتیم و رستوران مغولی انتخاب کردیم . البته آنی ایران رستوران مغولی رفته بود ولی من بار اولم بود و ..... با تمام وجود لذت بردم . آقا چقدر این مغولها خوش خوراک و با سلیقه ان ، خیلی خوشم اومد .هم فضای رستوران خیلی شیک و تمیز بود و هم غذاها و دسرهاشون بسیار خوشمزه و خاص . سرویس دهی هم عالی و قیمت هم قابل قبول . البته تعدادی غذای چینی هم داشتن ولی بیشتر غذای مغولی بود .

Image and video hosting by TinyPic

 

Image and video hosting by TinyPic

من قبل از رفتن توی گوگل و یوتیوب دنبال انواع غذاها گشته بودم چون گاهی توی منو ، اسم اصلی غذا رو بدون هیچ توضیحی مینویسن و مشتری بینوا گیج میمونه که این چیه ! مثلاً یه آفریقایی بیاد ایران و توی منو بخونه قرمه سبزی بدون هیچ توضیحی !! برای همین عادت دارم قبل از رفتن به رستوران ، توی وبسایتشون اسم غذاها رو دربیارم و در موردش توی گوگل بگردم . به هر حال در این گشت و گذار متوجه شدم که نوشیدنی ملی شون ، درست مثل ما ، نوعی از دوغ هست که با خوشحالی فکر کردم حتماً اونجا سفارش میدم ولی نداشتن که !! اما به هر حال غذاهاشون رو کم و بیش شناختم و میدونستم با چی روبه رو میشم و این رویارویی رو خیلی خیلی دوست داشتم .

Image result for genghis khan restaurant toronto menu

Related image

Image and video hosting by TinyPic

 توصیه میکنم حتماً امتحان کنین . این مشخصات رستوران :

 Address900 Don Mills Rd, North York, ON M3C 1V6

Phone(416) 449-8228

پی نوشت یک : من اینجا یه رفع اتهام احتمالی کنم ، من گفتم ما چهار ساعت نشستیم ، آقا تمام چهار ساعت مشغول خوردن نبودیم ها !! داشتیم گپ میزدیم ، غذامون خیلی وقت بود تموم شده بود به خدا !!

پی نوشت دو : امروز کسوف یادتون نره ، همه جای کانادا قابل دیدنه در درصدهای متفاوت . تورنتو ساعت 2:32 و اتاوا ساعت 2:35 بعد از ظهر دیده میشه . مراقب چمشهاتون هم باشین ، عینک مخصوص فراموش نشه . 

 


برچسب ها: تفریحات،

تاریخ : دوشنبه 30 مرداد 1396 | 06:45 ب.ظ | نویسنده : رها آزادی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.