تبلیغات
یک ویندزوری در تورنتو - بررسی عملکرد دولت ترودو تا به حال / بخش اول / فرهنگ


     سلام به همگی 
    حدود یک سال پیش ( 316 روز دقیقاً ) دولت ترودو کارش رو شروع کرد و قولهایی داد که بعضی از اونها کاملاً انجام ، بعضی ها در حال انجام و لایحۀ بعضی در مجلس به دلایلی رد شده یا تغییر کرده  . تصمیم گرفتم این قولها و برنامه ها رو براتون یاد آوری کنم و باهم ببینیم برای تحقق کدوم اونها شادمان باشیم و برای عدم انجام کدوم یکی غصه بخوریم . 
    من یک سایت بسیار جالب پیدا کردم که بهتون معرفی میکنم و تقریباً تمام مطالب این پست از همین سایت ترجمه شده ، البته سایت به روز نیست ولی فعالیتهای مملکتی هم در دراز مدت انجام میشه و معمولاً خبر ناگهانی روزانه نداره  :


     این سایتِ سنجش ،  دولت ترودو رو در هفت بخش فرهنگ ، اقتصاد ، محیط زیست ، دولت ، مهاجرت ، بومیان و امنیت و حفاظت بررسی میکنه و در هر قسمت مشخص میکنه که قولها و برنامه ها در چه مرحله ای از انجام ( یا عدم انجام ) هستن . 
      من تصمیم دارم که در هفت پست ، بخشهای مختلف این بررسی رو ثبت کنم . طبق تقسیم بندی خود سایت از بخش فرهنگ شروع میکنیم :
      
        Culture

     در این بخش ، 9 برنامه قول داده شده که متأسفانه هنوز هیچ کدام به انجام کامل نرسیده ، چهار برنامه در پروسۀ عمل قرار داده ، چهار برنامه هنوز شروع نشده و یکی به کل رد شده . 

     آنچه که رد شده یا تغییر کرده (1)  : 
 •      اصل قول : تخصیص سالیانه 25 میلیون دلار برای Telefilm Canada  و National Film Board رد شده . 
 •   آنچه انجام شده یا میشود : 2 میلیون برای تله فیلم و 1.5 میلیون برای NFB  برای امسال و  5 میلیون برای تله فیلم و 3 میلیون برای NFB در چهار سال آینده تخصیص داده شده .

     در دست انجام (4)
 •      اصل قول : تخصیص دو برابر بودجۀ 180 میلیون دلاری یعنی 360 میلیون دلار سالانه به شورای هنری کانادا .
 •  آنچه انجام شده یا میشود :  از آنجایی که برنامۀ اصلی هیچ محدودیت زمانی نداشته بنابراین این قول " در دست انجام " قلمداد میشود که البته به صبر نیاز دارد . در حال حاضر 40 میلیون بودجۀ اضافی به شورا داده شده با قول سرمایه گذاری تدریجی 550 میلیون تا سال 2020 . 

 •      اصل قول : سرمایه گذاری جدید در فرهنگ و هنر کانادایی / ProMart and Trade Routes
 •      آنچه انجام شده یا میشود : با عدم اعلام محدودیت زمانی این برنامه هم در دست انجام قلمداد میشود . با تغییر نام ProMart and Trade Routes به نمایشگاه صنایع فرهنگی کانادا به جهان ، فعلاً ده میلیون از بودجه دریافت شده و قول تکمیل 25 میلیون تا انتهای سال 2017 هم داده شده . 

 •     اصل قول : سرمایه گذاری جدید در فرهنگ و هنر کانادایی / CBC 
 •     آنچه انجام شده یا میشود : باز هم به دلیل عدم اعلام محدودیت زمانی ، این قول در درست انجام تلقی میشود . با تخصیص 75 میلیون دلار به CBC در سال جاری  و قول پرداخت 150 میلیون تا چهار سال آینده . 

 •    اصل قول : راه اندازی مجدد برنامۀ چالشهای دادگاهی / Reinstating the Court Challenges Program
 •    آنچه انجام شده یا میشود : تخصیص بودجه به مردم و گروههایی که به دنبال تحکیم موقعیت " زبانی " و " تساوی حقوق " در دادگاههای کانادا هستند . در جدول بندی  این برنامه با 12 میلیون بودجه برای پنج سال شروع شده و در جمع با بودجۀ فعلی فدرال به سالیانه 5 میلیون ارتقاء پیدا میکند . 

     آنچه هنوز شروع نشده (4)  : 
 •      اصل قول : باز بینی قانون کپی رایت 2012 و درک بهتر تأثیرات آن بر هنر و فرهنگ کانادایی         
 •      اصل قول : بررسی و اطمینان از شایستگی و استقلال انتصابات و ارتباطات هیأت مدیرۀ رادیو کانادا و سی بی سی 
 •      اصل قول : بررسی و اطمینان از دو زبانه بودن انتصابات قضایی دیوان عالی کشور 
 •      اصل قول : تأسیس یک سرویس آنلاین آموزشی رایگان برای هر دو زبان فرانسه و انگلیسی 

    خوب به نظرم میاد که از این بخش چندان ناراضی نیستم . انگار کارهایی داره انجام میشه . فکر میکنم در هر انتخاباتی ، کاندیداها برای جمع آوری رأی دیگه هر قولی به ذهنشون میاد میگن و زیاد به چگونگی انجامش فکر نمیکنن . بنابراین تا همین حد هم که انجام شده من کم و بیش خوشحالم ، شاید هم من زیادی صبور هستم ولی فکر میکنم برای کمتر از یک سال حرکات خوبی بوده حالا گیرم که بودجه ها عموماً تقلیل داده شده یا محدودیت زمانی طولانی تر شده .

     امیدوارم با توجه به اینکه سایت به روز نبوده ، شاید بخش آخر و کارهایی که هنوز شروع نشده ، تکانی خورده باشه که من خبر ندارم . اگر خبر جدیدی پیدا کردم به صورت پی نوشت در انتهای همین پست میذارم . 

خوش باشین و خبرها رو دنبال کنین و به من هم بگین .


    پی نوشت : دیشب پیشو از جایی افتاد و دستش به شدت درد گرفت ، قابل توجه  اونهایی که میگن گربه از بلندی بیفته هیچی اش نمیشه !! پیشوی همیشه ساکت و لال ، از درد یه گوشه به خودش میپیچید و ناله میکرد. من و آذین وحشتزده از اینکه دستش شکسته ، با سرعت تمام بچه رو به سمت بیمارستان شبانه روزی حیوانات بردیم . در طول راه هم ساکت و مظلوم نشسته بود و حرکتی نمیکرد . من پشت فرمون و آذین دائم در حال بررسی دست این طفلک که ظاهراً داشت بهتر میشد . جلوی بیمارستان دیگه کاملاً خوب شده بود و اجازه میداد که انگشتهاشو خم و راست کنیم و ..... دلمون آروم شد که چیزی نیست و به نظرم پیچ خورده بود که حالا دیگه درد نداشت . خلاصه برگشتیم خونه ، فقط دم بریده میخواست ماها رو آخر شبی بکشونه توی خیابون !!!! الآن سرکار علیه ، سرحال و شادمان دارن با دمب مبارکشون بازی میکنن :) 

برچسب ها: اخبار، مقایسه،

تاریخ : چهارشنبه 24 شهریور 1395 | 01:10 ب.ظ | نویسنده : رها آزادی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.