تبلیغات
یک ویندزوری در تورنتو - تاج افتخار "کن" بر سر سینمای ایران - Cannes 2016     سلام. نمیدونم شما چه حالی هستین ولی من که خیلی خوشحالم . آقای فرهادی ، شهاب حسینی عزیز و گرامی، خدا قوت ، دستتون درد نکنه که دل یک ملتی رو شاد کردین . بردن جوایز اول یک جشنواره به این عظمت و با این درجۀ اهمیت کار هر کسی نیست . کسب نخل طلای بهترین هنرپیشۀ مرد و بهترین فیلمنامه رو به همۀ هموطنانم تبریک میگم . 
   


     این جایزه فقط متعلق به این دو هنرمند نیست ، متعلق به همۀ مردم ایرانه و همه در سربلندی و افتخارش سهیم هستیم . در عین حال نمیشه گفت که درخشش این فیلم فقط به خاطر هنرپیشۀ مرد و فیلمنامه بوده ، به نظر من حتی مسئول تدارکات که هر روز نهار سر صحنه میبرده هم در کسب این جوایز نقش داشته ، این یک کار تیمی زیبا و خارق العاده بوده و تمام تیم در این جوایز سهیم هستن .     بعضی هنرمندها هستن که از اولین لحظه ای که کارهاشونو میبینی به دلت میفته که اینها لایق بالاترین تقدیرها هستن و مدام منتظری که کی و کجا صحت حرفت ثابت بشه . شهاب حسینی یکی از اونهاست که همیشه چنین حسی در من ایجاد میکنه . وقتی توی فیلم جدایی داشت از زور استیصال خودشو میزد بغض گلومو گرفت و از دست کسانی که در سالن سینما خنده شون گرفته بود متعجب شدم که چطور اوج زیبایی این لحظه رو درک نمیکنن . به خصوص در مورد این قطعۀ فیلم قضیه اینجاست که به خاطر قوانین مذهبی کشور ، در خیلی از صحنه ها ، چیزهایی میبینیم که باعث تعجب میشه ولی دیگه پذیرفتیم و عادت کردیم ، مثلاً اینکه زنی با روسری بخوابه یا کوچکترین تماس بدنی با شوهرش نداشته باشه ، در چنین صحنه هایی هنر میخواد که اون بازیگر بتونه بدون ایجاد حس تعجب و نا مأنوس بودن ، صحنه رو در بیاره . فیلم جدایی ، صحنۀ عصبانیت شهاب حسینی از همسرش ، احتمالاً میبایستی دست به روی زنش بلند کنه که نمیتونسته ولی انقدر ماهرانه خودش رو میزنه که آدم میپذیره که بله ، همین درسته  . خیلی از هنرمندان و هنرپیشه های سینمای ایران در حد سینمای جهان و یا حتی بالاتر هستن و امیدوارم همه شون به جوایز و افتخاراتی که حقشونه برسن . 
     از لباسهای ترانه علیدوستی هم خیلی خوشم اومد ، این هم از چالشهاییه که زنان سینمای ایران باهاش روبه رو هستن که در جشنواره های جهانی چی بپوشن که نه سیخ بسوزه و نه کباب ، هم زیبا باشه ، هم پوشیده و هم طبق مد . به نظرم طراح لباسهای ترانه علیدوستی خوب از پس قضیه براومده بود . 

     در ادامۀ خوندن تبریکات صمیمانه و زیبای بعضی از هنرمندان دیگۀ کشور به این عزیزان خالی از لطف نیست : 

احمد ایراندوست :

پارسال بود ساعت پنج صبح سر کار ساکن طبقه وسط که اولین تجربه کارگردانیش بود بهش گفتم لیاقتت اسکاره خندید گفت کو تا اسکار ...امشب وقتی جایزه رو تو دستاش دیدم ذوق کردم چون سر اونکار واقعا شایستگیش رو نشون داد مبارکت باشه داداش دلمون رو شاد کردی .

اشکان خطیبی :

تبریك به اصغر فرهادى بزرگ و.تبریك به شهاب عزیزم...سرت سلامت،تنت سالم و دلت خوش كه دل یك ملت رو شاد كردى .

الیکا عبدالرزاقی:

 تبریك تبریك تبریك تبریك تبریك به اصغر فرهادى و شهاب حسینى تبریك به خودم تبریك به شما تبریك به همه ى مردم ایران واى كه چقدر خوشحالم و بهشون افتخار میكنم .

بهاره رهنما : 

تبریك به مرد دوست داشتنی سینمای ایران ، نخل طلا برازنده هنر و تلاش سالیان توست ، به پریچهر جان همسر شهاب هم تبریك میگم برای یك ارتیست خوب بودن باید همراه خوبی داشت ، به اقای فرهادی عزیز هم برای نخل طلای فیلمنامه تبریك بسیار میگم و امیدوارم قصه های خوب سالیان سال برای به تصویر كشیدن و ثبت لحظات زندگی ایرانی داشته باشن و همین طور خانم پریسا بخت آور همسرشون كه سال هاست بعد دایره زنگی فیلم نساختند و كنار ایشون شانه به شانه همراهی كردند ، به ترانه علیدوستی كه بی شك پارتنر خوبی برای حس های شهاب بوده و به همه عوامل فیلم تبریك میگم و به مردم ایران كه یك بار دیگه طعم كمیاب در دنیا تشویق شدن رو كه لیاقتش رو دارن چشیدند .

پریناز ایزدیار : 

تبریك فراوان به خالق ماندگارترین هاى سینماى ایران كه یك بار دیگر لبهایمان را به لبخندى جانانه باز كرد و شادباش به شهاب حسینى عزیز كه لایق بهترینهاست ، بى شك امشب میلیونها ایرانى اشك شوق ریختند و ایستاده به افتخار شما دست زدند .

حبیب رضایی :

افرین برادر...شهاب خوش یمن اسمان ما بودی حالا ستاره ای ثابت ،بر مدار هنر این مرزبوم شدی...

حسین مهری :

امشب فیلم فروشنده فرهادى با كسب نخل طلاى كن در دو رشته فیلمنامه و بازیگرى یكبار دیگه ملت ایران رو سربلند كرد تا همه با دلهاى صاف و از سر غرور فروشنده باشیم .

سام قریبیان :

تبریك صمیمانه به بازیگر و فیلمساز محبوب ایرانی.... ما به شما افتخار میكنیم ؛ نه فقط به خاطر بردن جایزه كن بلكه بخاطر شاد كردن دل مردم ایران زمین.

 

تاریخ : دوشنبه 3 خرداد 1395 | 09:20 ق.ظ | نویسنده : رها آزادی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.