تبلیغات
یک ویندزوری در تورنتو - اخبار جالب کانادا آوریل 2016 : Harriet Tubman , Netflix

     سلااااااااام ! احوال شما ؟ ما که بد نیستیم ، انشالله شماها هم خوب باشین . امروز با دخمل بزرگه رفتیم بازار یورک دل ، هم دلی از عزای گردش مادرانه - دخملانه درآوردیم و هم یه خورده دست کردیم جیب مبارک و به خودمون رسیدیم و کمد بهاری رو نونوار کردیم ، نهار هم رفتیم رستوران ژاپنی ، علاوۀ بر سوشی سلمون که عشق منه ، این بار یه غذای هیجان انگیز جدید هم امتحان کردیم Takoyaki، یه چیزی میشه گفت کوفتۀ اختاپوس! به نظر من خوشمزه بود ، اگر چه اختاپوسش انگار یه خورده آدامسی و سفت بود ولی نمیدونم چون بار اول بود اختاپوس میخوردم ، شاید قراره همیشه اینطوری باشه گوشتش ، شاید هم اینجا وسط دل کوفته بود و خوب نپخته بود ، به هر حال جالب بود ، خوشمان آمد ! جای شما خالی .


     داشتم امروز خبرهای یاهو رو میخوندم ، ببینم میونۀ شماها با Netflix چطوره ؟ ما که خیلی رفیقیم . من که هر جای خونه باشم و هر کاری کنم این لپ تاپ بنده خدا هم روشنه و یه چیزی از Netflix در حال پخش . یه خبر نت فلیکسی بدم ، البته خبر چندان جدیدی نیست ، از مدتی پیش بوده ولی دو روز پیش جدی تر شد ، اینکه سخنگوی نت فلیکس اعلام کرد که دیگه دارن حساب اونهایی که دارن از وی پی ان استفاده میکنن حتماً میبندن . 
     واسه اونهایی که این سایت رو نمیشناسن توضیح بدم که نت فلیکس یک مجموعۀ عظیم از فیلم و شو و .... داره که با عضویت و پرداخت حق ماهیانه میتونین به صورت نامحدود ازشون استفاده کنین و حق عضویتش هم خیلی کمه ، ما ماهی 9 دلار و اندی میدیم و در حال حاضر میتونیم از تماشای 4000 فیلم و شو لذت ببریم که مدام هم بهش اضافه میشه . 


     اما مشکل و قضیۀ وی پی ان چیه این وسط ؟ اینکه نت فلیکس به صورت ناحیه ای عضویت قبول میکنه یعنی ما نت فلیکس کانادا رو داریم ، اونی که توی آمریکاست نت فلیکس آمریکا رو داره و نت فلیکس آمریکا به جای 4000 ، با 7000 برنامه از مشتریاش دل میبره ! خوب ظاهراً طبیعیه که بعضیا خارج از آمریکا هم دلشون بخواد از نت فلیکس آمریکا استفاده کنن ، اما مسئله اینجاست که من واقعاً نمیدونم مگه آدم چقدر میتونه فیلم تماشا کنه ؟ منی که الآن خانه دار هستم و لپ تاپم مدام روشنه و .... هرگز نمیتونم تمام 4000 فیلم این سایت رو تماشا کنم ، بگو نه ، همه اش هم دوست ندارم ، 1000 تاش ، نه ؟ بازم کمتر ، به هر حال وقت نمیشه بابا! تازه هر روز بلااستثنا فیلم جدید هم اضافه میکنن ،به زور اگه دو سه تا فیلم در روز پخش بشه که بتونم در حین کار حواسمو بهش بدم ، این ملت چونۀ چی میزنن من نمیدونم ! به هر حال واسه اینکه بتونن اون 3000 فیلم اضافه رو داشته باشن با استفاده از وی پی ان وانمود میکنن که توی آمریکا هستن . سخنگوی نت فلیکس پریروز اعلام کرد تا به حال فقط هشدار دادیم ، دیگه واقعاً تصمیم داریم عضویت این عده رو لغو و برنامه هاشونو قطع کنیم . 
    خبر بعدی جالب این که قراره روی اسکناسهای بیست دلاری آمریکا عکس Harriet Tubman رو به جای عکس  Andrew Jackson چاپ کنن . من در مورد هریت تابمن قبلاً یک پست نوشته بودم . این خانم یکی از قهرمانان ملی به حساب میاد چون با زحمات با ارزش خودش و از طریق سازمان سری " راه آهن زیرزمینی " تونست جان هزاران بردۀ آمریکایی رو نجات بده و به صورت مخفیانه اونها رو از آمریکا به ایالات شمالی و در نهایت به کانادا منتقل کنه .

روی عکس کلیک کنین که به پست توضیح منتقل بشه .

      یک خبر خیلی جالب و باب دل من در مورد خانواده ای که برای شیطنت و سر و صدای بچه هاشون توی کوچه ، برگۀ هشدار دریافت کردن ! جالبه ، یک پسر شش ساله و دو تا دوقلوی هشت ساله چنان سر و صدایی توی این شهر بریتیش کلمبیا راه انداختن که همسایه ها شکایت به شهرداری بردن و شهرداری بعد از دو بار صحبت و تذکر که نتیجه نداد ، مجبور شد برگۀ اخطار براشون بفرسته . البته مادر این خانواده به برگه اعتراض داشت و میگفت همسایه ها زیادی شلوغش کردن و حتی دروغ گفتن . همسایه ها گفته بودن که بچه ها در حین بازی با اسکیت و روروئک آلودگی صوتی! ایجاد کرده بودن ، مادره میگه بچه های من اصلاً اسکیت برد ندارن ! و من ترجیح میدم بچه هام برن تو کوچه و از هوای بهاری لذت ببرن تا بشینن توی خونه پای ای پد و تبلت و ... به هر حال این چهارمین اخطار در مورد سرو صدای بچه در طول شش سال گذشته است که دو بار هم به جریمۀ مالی ختم شده ! برای خوندن اصل خبر روی عکس کلیک کنین . 


خوب خوش باشین الهی ، بهاری باشین الهی ، جاهای خوب ، جای ما رو هم خالی کنین . 
 

برچسب ها: اخبار، تفریحات،

تاریخ : پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395 | 07:59 ق.ظ | نویسنده : رها آزادی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.