تبلیغات
یک ویندزوری در تورنتو - بنایی مدل کانادایی
      سلام ، برام دردناکه اینطرف بنویسم ، احساس میکنم عزادارم ، ولی چاره چیه ؟ مدام به خودم میگم الهی درست میشه و همه چیز میشه مثل روز اول ، ولی میدونین چیه ؟ به نظرم میاد نه ، هیچی مثل روز اول نمیشه ، حس بدی دارم انگار از دید من دیگه بلاگفا روی آب مواج نشسته  و پایداری نداره ، بهش اعتماد ندارم که دوباره مشکل پیدا نکنه و فکر میکنم اینجا میمونم . نمیدونم والله ، حالا مینویسیم ببینیم روزگار برامون چی خواسته .

     یه خورده اخبار چطوره ؟ 

     در مورد اسفالت ویندزور : یک عضو شورای شهر گفته باید کیفیت آسفالت ویندزور بررسی بشه و ایشون میدونه کی میتونیه این کارو بکنه . آقای مهندسی هم که برای این کار انتخاب شده ظاهراً بیست ساله که کارش همینه و تخصصش اینه که بگه با چه مدل خرابکاری میشه اسفالت رو زودتر از موقع داغون کرد ! یعنی همین بلایی که سر خیابونهای ویندزور اومده . ایشون میگه خیلی از شرکتهای راهسازی هستن که برای کسب درآمد بیشتر موادی با آسفالت مخلوط میکنن که باعث میشه زودتر از موقع در سرمای زمستون ترک بخوره ! مثل روغن موتور ! 


     شورای شهر اعلام کرده که متوسط سالیانه حدود 24.5 میلیون دلار خرج تعمیر راه ها میشه !! این ملت میگن باید قوانین محکم و سختی برای راهسازی و آسفالت ایجاد بشه که دیگه کسی نتونه سر ویندزوریهای بدبخت رو کلاه بذاره . 


      ایشون قراره تابستون امسال بیاد خیابونهای ماها رو چک کنه و نظرش رو بگه . یعنی واقعاً میشه در آینده یه خیابون بدون دست انداز توی ویندزور دید ؟ 

متن خبر : http://blogs.windsorstar.com/news/city-needs-to-stiffen-regulations-for-asphalt-quality-says-one-councillor

      رانندگی : خطرناک ترین تقاطع های ویندزور شناسایی شدن ، کدومها ؟ الف ) سه راه دوگال و اوئلت ، ب ) تقاطع ECROW و بنول ج ) تقاطع لوزان و جادۀ 42 . آمار میگن که تصادفات شهری در این سه منطقه از همه جا بیشتره به خصوص جدود 4-5 عصر . 
     
     سال پیش آمار تصادف جدود 3800 تا در یک سال بوده که به نسبت ماکزیمم 4300 در سال 2006 کاهش داشته ! من یعنی یه درصد هم احتمال نمیدادم که ویندزور - اسکس انقدر تعداد تصادف سالیانه اش بالا باشه یعنی حدود روزی ده تا ؟ !! آقا به خدا همه اش مال اینه که سر تقاطع مثل گلوله فشنگ رد میشن  !! یعنی اصلاً کاری ندارن کی میاد و کی میره ، اگه چراغ و علامت مال منه ، پامو میذارم روی گاز و رد میشم ، بعد به ما میگن Bad Habit داریم که سر تقاطع مراقب اطرافمون هستیم !! شاید یکی خواب بود ، مست بود ، خل بود ، بابا اطرافتونو بپایین . 


      قراره که برای بهبود وضعیت این تقاطعها دو سری برنامۀ دراز مدت و کوتاه مدت داشته باشن که کوتاه مدت با کمک علائم و چراغ و ..... و بلند مدت با اجرای طرحهای بازسازی مسیر و معابر انجام میشه . 

متن خبر : http://blogs.windsorstar.com/news/safety-report-identifies-windsors-worst-intersections-for-accidents

     خوب از خودمون بگم ، به شدت درگیر بنایی شدیم . یادتون باشه خونه رو گذاشته بودیم برای فروش که در حین این قضیه متوجه شدیم یه جایی از زیرزمین نم داده ، در نتیجه هم به دلیل اینکه اگه درمان نشه نمیتونیم امضای مثبت بازرس رو بگیریم و هم برای اینکه انصاف نیست خونۀ " بیمار " رو به گردن نفر بعدی بندازیم ، اینه که به شدت مشغول کار و " جیب تکانی " هستیم . به نظرم تا آخر کار مینیمم 6-7 هزار پریده باشه . 
      
      به یارو میگم میخوام هم حیاط و هم زیرزمین قیرگونی بشه ، میگه نه نه نه اصلاً کار خوبی نیست ، قیر یه گازی داره که آدم رو مریض میکنه !!!! گفتم جناب یک عمری میلیونها آدم همینطوری زندگی کردن و والله چیزیشون هم نشد ، حالا علم جدید و تکنولوژی برتر !! جنابعالی میگه قیر بینوا اخ بوده ؟!! ولی فرمودن که اگه قیرگونی باشه به جای سیستمهای کانادایی مثل راکسول و .... بازرسی قبول نمیشه !! 

     الآن منتظریم که نوبت بتون ریزی برسه که بیان بخش مریض رو درمان کنن . فعلاً دو روزه که با آذین داریم توی حیاط پلاستیک میکشیم چون هواشناسی اعلام کرده که بارونهای سنگینی در پیش داریم و ما نمیخوایم از شکافهایی که با بنایی ایجاد شده آب به زیرزمین برسه ، بساطی شده به خدا . دیروز رفتم سلویج پلاستیک به اندازه نداشت . رفتم مایکلز گرون بود ، رفتم هوم دپو و کنیدین تایر زیادی داشت یعنی رول پنجاه شصت متری بود و گفت نمیتونم ازش ببرم . آخرش رفتم دالاراما ده تا بسته از اون مشما آبی ها که مال روکش ماشین و این حرفهاست خریدم و از دیروز با بچه ام اینها رو به هم وصل کردیم و منگنه و چسب و خلاصه به دیوار در مکانهایی که امکان ورود آب به زیرزمین هست نصب کردیم . تازه نیم ساعت پیش تمام شد و اومدیم خونه و کشف کردیم اگه میخوایم یک مشمایی رو  بدون درل و میخ و چکش و ..... به دیوار آجری و بتونی حیاط وصل کنیم و پدر جدمون جلوی چشممون نیاد از چه چسبی استفاده کنیم . فردا میام واستون میگم که چسبه سر جاش موند یا بارون زد و کندش و به ریش نداشتۀ ما خندید . ظاهراً که ضد آبه ، ببینیم و تعریف کنیم . 

     تازه این بساط بتون ریزی که تمام بشه باید دیوارهای زیرزمین دوباره ایزوله ( ژیگول ، قیرگونی نه ) و درای وال و پنل چوبی بشینه که بشه مثل اولش . مارو بگو که خیال میکردیم مثل آدم آخر ژوئن اسباب کشی میکنیم و تا سپتامبر که کلاسهای بچه ها شروع بشه دیگه جا به جا شدیم ! 

      بارون هم نم نم شروع شد ، بسم الله ، تنم داره بید بید میلرزه که زیرزمین چه خبر میشه حالا ، دعا کنین پرده پلاستیکی ماها عمل کنه . 
   
       خوب واسه حسن ختام چند تا کلمه و عبارت کانادایی چطوره ؟ 

Runners = به اسنیکر یا کفشهای تنیس گفته میشه 

Parkade = پارکینگ عظیم چند طبقه 

Eavestroughs = ناودان و آبراهه ( من بیشتر gutter شنیدم )

Garburator = دستگاه آشغال خرد کن سینک آشپزخونه ( عشق من )

Gasbar = پمپ بنزین 


خوش باشین ، خداحافظ شما 


    24 مه 2015

برچسب ها: گواهینامه و رانندگی، اخبار،

تاریخ : دوشنبه 4 خرداد 1394 | 02:39 ق.ظ | نویسنده : رها آزادی | نظر شما
.: Weblog Themes By SlideTheme :.